Első saját festményem! Lépésről-lépésre útmutató az akrilfestészet rejtelmeibe 🙂
Hozzávalók:
- akrilfesték készlet
- feszített vászon 24×30 cm
- ecset akrilfestékhez, lapos ecset a nagyobb felületekhez, kisebb ecset a részletekhez
- ceruza vagy szén
- gyurma radír a rajz igazításához vagy törléséhez
- üveg a víznek, festék higításhoz, ecset mosáshoz
- paletta
- ha szükséges hajszárító a festék száradásának gyorsításához
Tippek
- Akrilfestékkel ne fessünk vastagon, inkább vékonyan. Higítható vízzel a palettán. Először ajánlatos kipróbálni egy darab papíron. A vékony rétegek jobban néznek ki és gyorsabban száradnak.
- Kezdés előtt olvassuk végig a festés menetét.
- Figyelem: néhány szín fedő, néhány szín nem. A nem fedő színek alatti réteg száradás után átlátszik. Ezzel különleges hatásokat lehet elérni. Például a fekete és a fehér fedő, az ultramarin nem fedő. Tehát, ha például narancssárga színre festünk ultramarinnal, akkor száradás után áttetszik a narancs szín. Ezzel csodálatos hatásokat lehet elérni! Ha viszont fedőnek szeretnénk az ultramarint, akkor festés előtt keverjük egy fedő színnel, például titánfehérrel. A fedőképesség a festékeken jelölve van.
Első lépés: rajzoljuk meg a halakat szénnel vagy ceruzával. A részleteket kihagyhatjuk, azok a 3. és 4. lépésben kerülnek fel.
Második lépés: fessük meg ahalakt különböző színűekre. Főként meleg színeket használjunk, mint sárga, narancs vagy piros, hogy vonzó kontrasztban legynek a vízzel. Narancs színhez keverjük a primer sárgát a középvörös színnel. A lila színhez keverjük a primer magentát a primer cián színnel. A sárgászöld színhez keverjük a primer sárgát és a permanent sötétzölddel. A korallok festéséhez használjunk kéket, zöldet és a narancsot és a pirosat. A tenger festéséhez használjunk kéket és zöldet (primer ciánt keverjünk titánfehérrel és kis zölddel). A színeket kísérletezzük ki saját ízlésünknek megfelelően.
Harmadik lépés: fessük át újra a halakat, ettől jobban fedők lesznek. Fessük meg a halak részleteit. Fessük meg a buborékokat világossárgával és világoskékkel (primer cián titán fehérrel és primer sárga fehérrel). Fessünk a buborékok köré egy sötétebb kék/zöld kört (kicsit több ultramarint/zöldet adjunk hozzá). És világosabb kékkel és zölddel, amit fehér hozzáadásával érhetünk el. A sötétebb színeket a szélekre, a világosabbak középre. Fessünk lazán az ívek mentén.
Negyedik lépés: fessük meg a szemeket feketével, világoskékkel és világoszölddel. Adjunk fényt a szemeknek egy pötty fehérrel. Fessük meg még a halak hiányzó részleteit. Körvonalazzuk ahol kell kicsit, feketével. Tegyük élőbb a korallokat a kékes-zöldes és asárgás-barnás színek használatával. A vizet fessük világosabbra a jobb alsó sarokban. Ahogy a fény átsüt a vizen és mevilágítja a halakat és a korallokat. Használjuk ehhez a világossárga és a fehér festék keverékét vízzel higítva. A tenger kékje áttetszik a világossárgán.
Kész is az alkotásunk, száradás után már keretezhetjük is! Bátran kísérletezzünk a leírás alapján a színekkel.
Forrás: Talens honlap
Ha szeretnétek jobban megismerni a festés alapjait, technikáit, a színeket, jelentkezzetek festőtanfolyamainkra!
Gyönyőrűek, én is szeretnék hasonlót festeni, szerintetek ez a szín http://vertespapir.hu/index.php?id=termekek&product=akril_festek_gyongyhaz_20ml_k%C9k_2324&art_id=16617 megfelelő lenne alapnak?
KedvelésKedvelés
Kedves Lilla! Szerintem megfelelő, de másmilyen lesz az eredmény, mert az eredeti kép matt művészfestékkel készült, ezekkel http://www.artexport.hu/termekek/muveszellato/festeszet/akrilfestes/talens-akrilfestekek/amsterdam/?p_kiszereles=20+ml&order=title_asc
Küldd el az alkotásodat, ha elkészül 🙂
KedvelésKedvelés